Jak zacząć?

Przede wszystkim trzeba podjąć decyzje jaki proces tworzenia wizualizacji najlepiej zastosować przy danym produkcie i jego specyfice. Aby odpowiedzieć na to pytanie istnieją dwie możliwości. Pierwszą z nich jest zakładka "3D czy zdjęcie?" w której przedstawiliśmy temat wad i zalet każdej z metod. Drugą opcją jest konsultacja z nami poprzez formularz kontaktowy czy też bezpośrednio mailem, załączając zdjęcia produktu. Proces tworzenia wizualizacji produktów meblowych jest drogą kompromisów między stawianymi wymaganiami, a możliwościami danej metody graficznej. Jest to kluczowe dla osiągnięcia dobrych rezultatów końcowych.


Materiały źródłowe

Materiały jakie zobowiązany jest dostarczyć klient, tak aby proces realizacji przebiegał sprawnie.


Wizualizacja całkowicie wykonana w 3d

Prezentowany mebel oraz pomieszczenie w którym się znajdzie zostaną całkowicie wymodelowane w środowisku grafiki wektorowej. O zaletach tej metody napisaliśmy w zakładce "3D czy zdjęcie?"

Zdjęcia produktu

Zdjęcia powinny przedstawiać produkt możliwie ze wszystkich stron tak aby były widoczne najważniejsze elementy. Pomoże to grafikowi poprawnie wymodelować mebel w środowisku trójwymiarowym.

Podstawowe wymiary

Dzięki temu grafik będzie mógł odtworzyć poprawne proporcje mebla. Przy stosowaniu metody modelowanie w 3d, wymiary mebla można dowolnie korygować i stworzyć kilka różnych wariantów
np. dla łóżek. 120x200, 140x200, 160x200
Wymiary można podesłać w formie instrukcji, szkicu odręcznego czy też naniesione na zdjęcie.

Styl aranżacji

Gust i poczucie stylu są rzeczami bardzo indywidualnymi. To co jednym się nie podoba, innych zachwyca. Podesłania przykładowej aranżacji czy też zdjęcia pozwoli nam dopasować się do Państwa oczekiwań. Można też zostawić nam wolną rękę i polegać na wizji autora wizualizacji. Proszę jednak pamiętać że nie zajmujemy się projektowaniem wnętrz, a szeroko pojętą grafiką komputerową. Im więcej informacji otrzymamy, tym łatwiej będzie nam spełnić Państwa oczekiwania.

Wybarwienia i rozdzielczość

Przydatne na starcie są również informacje odnośnie miejsca umieszczenia grafiki czy też kolorystyki mebla. Dzięki temu wiemy czy tekstury z którymi pracujemy będą renderowana w dużych rozdzielczościach np. powyżej 4k (druki wielkoformatowe / bannery reklamowe) czy są to standardowe lekkie pliki Full HD na potrzeby witryn internetowych czy aplikacji.
Wybarwienia zastosowane na przykładzie po prawej są dostosowane do materiałów udostępnionych na stronie dystrybutora obić tapicerskich. W tej wizualizacji wszystkie elementy zostały wykonane w trójwymiarze.

Wizualizacja na podstawie zdjęcia

Połączenie metody modelowania 3d z fotografią. Mebel przedstawiany jest za pomocą zdjęcia a jego otoczenie modelowane jest komputerowo. Plusy tej metody tworzenie wizualizacji opisane są w zakładce "3d czy zdjęcie"

Zdjęcie produktu

Najważniejszy element tego typu wizualizacji! Dobrze wykonane zdjęcie to połowa sukcesu! Ważne aby mebel był dobrze oświetlony, a samo zdjęcie ostre i wysokiej rozdzielczości (minimum 2000 x 2000px). Zdjęcia powinny odzwierciedlać prawdziwy kolor mebla oraz powinny być wolne od refleksów czy cieni przedmiotów sąsiadujących. Przesłane zdjęcia zostaną sprawdzone przez naszego grafika, który w razie potrzeby skontaktuje się z Państwem.Oferujemy również sesje zdjęciowe u klienta, wówczas masz pewność że zdjęcia zostaną wykonane profesjonalnie.

Styl aranżacji

Ważną informacją, która pozwoli nam wpisać się w Państwa gusta jest preferowany styl aranżacji. Nowoczesna, klasyczna, stylowa, a może mamy wybrać sami? Mile widziane są zdjęcia referencyjne, wszelkiego rodzaju grafiki, artykułu które posłużą nam jako punkt odniesienia. Jeśli nie mają Państwo określonych oczekiwań wykonamy wizualizację według własnej wizji. Należy jednak pamiętać że w tym przypadku godzimy się z wizją projektanta.

Podstawowe wymiary

Szerokość i wysokość mebla w zupełności wystarczą. Dzięki kilku wymiarom złapiemy odpowiednie proporcję, które pozwolą na poprawne wpasowanie mebla w środowisko generowane komputerowo.

Kolorystyka

Wizualizacja na podstawie zdjęcia daje nam możliwość jedynie zmiany koloru materiału z którego jest wykonany mebel. Niestety nie możemy zmienić jego faktury. Jeśli chcesz przedstawić swój produkt w kilku różnych wariantach kolorystycznych załącz w mailu również wzornik.


Podsumowanie

Niezbędnymi elementami do rozpoczęcia zlecenia są niewątpliwie zdjęcia czy rysunki mebla, oraz podstawowe wymiary pozwalające złapać odpowiednie proporcje względem aranżacji. Elementy takie jak przeznaczenie grafiki czy wybarwienia można ustalić w trakcie procesu tworzenia wizualizacji.  Proszę jednak pamiętać że wystarczy kilka ważnych informacji żeby poprawić płynność oraz efekty naszej współpracy. 
Formularz kontaktowy